Manavgat’ta Yaşanan Basın Yayın Organlarında ve Sosyal Paylaşım Sitelerinde Çıkan Haberler ile İlgili Basın Açıklama

0
218 views

Bazı Basın yayın Organlarında ve Sosyal Paylaşım Sitelerinde; “Manavgat İlçesinde Kadına Şiddet”, şeklinde haberlerin yapıldığı görülmüştür.

Bahse konu olay ile ilgili; 28 Nisan 2018 günü saat 02.00 sıralarında Manavgat ilçesi Emek Mahallesinde bulunan bir sokak üzerinde “Aile İçi Şiddet” olayının olduğu bilgisi elde edilmesi üzerine Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince bahse konu yere intikal edilmiş ve olay yerinde bulunan M.G. isimli şahıs elinde satır ile birlikte yakalanmıştır.

Olayda darp edilen müşteki H.G. alınan ifadesinde, eşi M.G.’nin Özbekistan Vatandaşı M.D. isimli bayanla ilişkisi olduğunu belirtir mesajın cep telefonuna geldiğini, bu sebepten bayanın evine gittiğini, M.D. isimli bayanın evinden döndüğü sırada eşi ile karşılaştığını ve kendisini darp ettiğini beyan etmiştir.

Şüpheli M.G. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden gözaltına alınmış, M.G. için 6284 SKM önleyici hükümleri uygulanarak hakkında uzaklaştırma kararı verilmiş ve Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest bırakılmıştır.
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ