MATSO İŞ KURMAK İSTEYEN YERLEŞİK YABANCILARI BİLGİLENDİRDİ

0
223 views

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER)’in de katkılarıyla Manavgat’ta yaşayan ve iş kurmak isteyen yerleşik yabancılara yönelik Türk Ticaret Kanunu hakkında bilgilendirme toplantısı organize etti. Toplantıya MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ve MAYDER Başkanı Ezgi Bahçealtı da katıldı.
Açıklamalar Tercüme Edildi.

Toplantıda konu ile ilgili bilgiler MATSO Genel Sekreteri Hatice Özden Dağ Öz ve MATSO Ticaret Sicili Müdürü Mehmet Külahlı tarafından verilirken, açıklamalar bir taraftan da katılımcılara tercüme edildi. Öz ve Külahlı, Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde yabancı yatırımcıların işletme kurma süreçlerine ve bu süreçlerde dikkat edilecek hususlara değinirken işletmenin kapatılması konusunda da önemli noktaların altını çizdiler.

Sizlerin Ekonomi Dünyasında da Yer Almasını Önemsiyoruz
Genel Sekreter Hatice Özden Dağ Öz, üye memnuniyeti çerçevesinde en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını söyleyerek, “Kurum olarak hizmet standardı da getirdik. Üyelerimizin işlemlerini bu standardlar çerçevesinde yapıyoruz. Odamıza kayıt olacak üyelere de bu standardlar çerçevesinde hizmet veriyoruz. Sizler, bizlerden birisiniz, Manavgat’ın tanıtımı için sizlerin ekonomi dünyasında da yer almasını önemsiyoruz. Sosyal yaşamda zaten iç içeyiz. Sizlere yol göstermeye, bilgi vermeye her zaman hazırız. Kanunlar çerçevesinde prosedürlerde sizlere yardımcı oluyoruz. Sorunlarınız olursa yönetim kadrolarımız, bizler emrinizdeyiz” diye konuştu.
Odamızda da Yabancı Dil Bilen Arkadaşımızla Sizlere Yardımcı Olmaya Çalışıyoruz
Ticaret Sicili Müdürü Mehmet Külahlı da, “Yatırım yapmak, işletme kurmak için yola çıktığınız zaman mali müşaviriniz, yeminli tercümanınız olsun. Çünkü, sizlerle birlikte bizimle iletişiminizi güçlendirecekler, işlemler, kurduğumuz bu iletişim sayesinde sağlıklı olacak, hızlı ilerleyecek. Odamızda da yabancı dil bilen arkadaşımızla sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz işlemlerinizde, taleplerinizde. Bu da sürecin olumlu işlemesine katkı sunuyor” dedi.
MATSO’ya Teşekkür
Toplantıya katılanlar konularla ilgili sorular da sorarken, toplantı ile ilgili olarak, “Aydınlatıcı bir toplantı oldu. Yararlı bilgiler aldık. MATSO’ya, Yönetimine, bilgileri veren yetkili arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Manavgat ekonomisine burada yaşayan yabancılar olarak bizler de bir şeyler katmak istiyoruz” şeklinde konuştular.