MAYDER Şiddet ve İstismar gönülleri çalışmaya başladı

0
299 views

Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER) öncülüğünde toplanan bir grup gönüllü vatandaş, çocuklara yönelik şiddet ve istismar konusunda çalışmalar yapmaya başladı.

MAYDER Şiddet ve İstismar Çalıştayı adı altında birleşen, her biri farklı meslek grubundan vatandaşlar, çalışmalarına ilk olarak bir eğitim programına katılarak başladı. Gönüllülerden Elvan Sönmez, Gülsüm Dedeoğlu, Özden Özdemir Yıldırım ve Özlem Coşkun, Manavgat Belediyesinin düzenlediği ‘Uzm. Psk. Rahime Şeker Çınar ile Bebeklikten Ergenliğe Çocuklarımızı Cinsel İstismardan Korumanın Yolları’ programına katılarak, bilgi edindi.

Çocuklara yönelik şiddet ve istismar konusunda çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen gönüllüler, isteyen herkesin aralarına katılabileceğini söyledi. MAYDER Şiddet ve İstismar Çalıştayı gönüllüleri şu isimlerden oluşuyor; “Ezgi Bahçealtı, Duygu Kaya, Dilara Öner, Özden Özdemir Yıldırım, Elvan Sönmez, Özlem Coşkun, Neşe Gökkoca, Saba Salebci, Gülsüm Dedeoğlu, Lilia Demirbaş, Özlem Işık, Sevgi Ünal, Demet Gül.”