Meleklerin kanatları

0
260 views

Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde rakip filelere bıraktığı 411 golle ligin en skorer takımı olan Muratpaşa Belediyespor’da Yasemin Şahin Tekin ve Yeliz Özel kaydettikleri 143 golle Meleklerin kanatları oldu.
Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nin sezonun ilk yarısına damgasını vuran Muratpaşa Belediyespor, namağlup liderliğin yanı sıra ligin en çok gol üreten takımı oldu.

12’DEN VURDU
Sezonun ilk yarısında oynadığı 12 maçın 12’sini de kazanan ve 24 puanla zirvede yer alan Paşa’nın Melekleri, bu maçlarda rakip fillere 411 gol attı.
GOL KRALİÇELERİ
Ligin en çok sayı üreten takımı olan Paşanın Melekleri’nde Yasemin Şahin Tekin kaydettiği 73 golle takımın en skorer oyuncusu oldu. Onu 70 golle takımın deneyimli ismi Yeliz Özel takip etti. İki oyuncu kaydettikleri 173 golle Meleklerin kanatları oldu. Takımın toplam ürettiği gollerin yüzde 42’si Tekin ve Özel’den geldi.
Paşanın Melekleri ilk yarıda 34.25’lik bir gol ortalamasıyla oynarken en çok sayı kaydettikleri maç ligin 11’inci haftasında karşılaştıkları Anadolu Üsküdar oldu. Melekler bu maçta rakip filelere 42 sayı bırakırken en az sayı kaydettikleri karşılaşma ise 2’nci hafta oynadıkları Zağnos maçı oldu. Zorlu geçen karşılaşmada Muratpaşa Belediyespor 27 gol kaydetti.