Muratpaşa Belediyesi’nden Antalya’ya yeni bir hediye daha

0
199 views
DCIM100MEDIADJI_0018.JPG

Muratpaşa Belediyesi; yıllarca rant çevrelerin işgalinde olan 35 bin 500 metrekarelik alanı, tüm kent yaşayanların özgürce kullanabildikleri kent parkına dönüştürdü. 1. Derece doğal sit alanı falezlerin üstündeki, 35 bin 500 metrekarelik Ziya Gökalp Kent Parkı, özellikle hafta sonları vatandaşların akınına uğruyor

 

Muratpaşa Belediyesi; Antalya’nın denize uzanan en uç noktası Bababurnu’nun da bulunduğu 35 bin 500 metrekarelik alanda gerçekleşen tahliye ve yıkımın ardından başlattığı kent parkı çalışmalarını tamamladı. Muratpaşa Belediye Meclisi’nin; yazar, toplumbilimci, şair ve siyasetçi Ziya Gökalp adını verdiği kent parkı, resmi açılışı yapılmadan vatandaşların akınına uğruyor

 

Kafeterya hizmeti

Konyaaltı’ndan Lara sahiline en güzel kıyı panoramasını sunan ve falezlerin denize uzanan en uç noktası Bababurnu’nun da bulunduğu Ziya Gökalp Kent Parkı, resmi açılışı gerçekleştirilmeden vatandaşların akınına uğruyor. Proje kapmasında Ziya Gökalp Kent Parkı’nda; Muratpaşa Belediyesi’nce sosyal tesis niteliğinde kafeterya hizmeti verilmeye başlandı.

 

Antalya’nın balkonu

Falezlerden Akdeniz’e uzanan en uç nokta olması nedeniyle Antalya’nın balkonu olarak da nitelendirilen Ziya Gökalp Kent Parkı’nda; mevcut 282 ağacın hepsi korundu. Bununla birlikte parka 119 turunç fidanı dikilirken peyzaj düzenlemesinde 28 bin 448 mevsimlik çiçek, 2 bin 845 kalıcı bitki kullanıldı, deniz suyu kullanılan doğal şelaleler ve havuz oluşturuldu.

 

Başkan Uysal’dan davet

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, tüm kent yaşayanlarını; 3 doğal çöküntünün etrafında doğal yürüyüş parkurlarının da oluşturulduğu Ziya Gökalp Kent Parkı’na davet etti. Her projelerinde olduğu gibi Ziya Gökalp Kent Parkı’nı da kamusal duyarlılıkla yaptıklarını belirten Başkan Uysal; “Komşularımız artık Ziya Gökalp Kent Parkları’nı özgürce kullanıp, Akdeniz’in keyfini çıkarabilir” dedi.