Muratpaşa Belediyesinden Kamuoyuna Önemli Duyuru

0
205 views

Komşularımızın gerek araçla, gerekse de yaya olarak güvenli ve rahat ulaşımı için Muratpaşa sınırları içindeki yol ve kaldırımların yenilenmesini projelendirdik. Muratpaşa’mızda; yollarda asfalt yama dönemini de kapattık.

Bu amaçla:

asfalt plentimizi kurduk,

altyapı ve doğalgaz çalışmaları tamamlanan mahallelerimizin, sorumluluk alanımızdaki tüm cadde ve sokaklarını program dahilinde sıcak asfaltla kaplıyor, kaldırımlarını düzenliyoruz.

Sadece 2017 yılında toplam 88 kilometre yolu sıcak asfaltla kapladık.

Kamu malını korumak ve yolların sürekli kazılmasının önüne geçmek için nerede, ne zaman asfaltlama çalışması yapacağımız bilgisini ilgili kurumlarla sürekli paylaştık.

Kurumlarla iletişim ve koordinasyon çabalarımız kısmi karşılık bulsa da, ortaya çıkan tablo, bu durumun yeterli olmadığını gösterdi.

Zira:

asfaltlamasını tamamladığımız;

Demircikara, Meltem, Meydankavağı, Yıldız ve Zerdalilik Mahallerimizdeki yollar ciddi oranda,

Bayındır, Çaybaşı, Çağlayan, Demircikara, Fener, Meltem, Meydankavağı, Soğuksu, Şirinyalı, Varlık, Yeşilbahçe ve Yıldız Mahallelerimizdeki 78 cadde ve sokak kısmi olarak tahrip edildi.

Toplam 13 kilometre yol ya ciddi ya da kısmi tahribata uğradı.

Komşularımızın vergileri belli oranda heba oldu, yollarımız sokaklarımız, dolayısıyla insanlarımız hırpalandı.

Kasıt aramıyoruz.

Ancak, bütün kurumları; özellikle ASAT, CLK, SUPERONLİNE ve ENERYA gibi kurum ve kuruluşları, çalışmalarını çok daha dikkatli yapmaya ve kamu yararına titizlik gösterir şekilde davranmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla