“Ne varsa Manavgat’ta var” Fuarı 2 Şubatta Açılıyor

0
381 views

MATSO, Manavgat Belediyesi işbirliği ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları “Ne varsa Manavgat’ta var” sloganıyla Manavgat’ın iş dünyasını buluşturan ikili iş görüşmeleri 4. Kez 2 Şubat Cuma günü açılıyor. Fuarın açılışı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nın katılımı ile gerçekleşiyor.

Manavgat iş dünyasını buluşturan ve Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde organize edilecek olan etkinlikte ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirilecek. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Manavgat Belediyesi işbirliği, Manavgat’ta bulunan turizm dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile 2-3-4 Şubat tarihlerinde ilçede toplu alım yapan firmalar ile bu firmalara ürün satan tedarikçilerin katılımı ile gerçekleştirilecek etkinlik için çalışmalar başladı.

Organizasyon hazırlıkları başlayan etkinlik için MATSO binasında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği (KITUYAD) Adına Orman Ergin, Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı Turgay Akar, Otel Satın alma Müdürleri ve Eğitim Derneği (OSMED) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arıncı, Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) yönetim kurulu üyeleri, Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİSOYAB) yönetimi, Evrenseki Turizm İşletmeciler Birliği(ESDER) yönetimi ile Organizasyonu Düzenleme Komitesi üyeleri katıldı. Toplantıda organizasyon hazırlıkları ve yapılması gerekenler konuşuldu.

Boztaş, “Etkinlik ilçemize fuar kültürünü yerleştirdi”

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, “Ne varsa Manavgat’ta var” sloganıyla 4. Kez gerçekleştirecekleri etkinliğe iş dünyası tarafından yoğun ilgi gösterildiğini belirterek 2 Şubat Cuma günü saat 10.00’da açılışın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımı ile gerçekleşeceğini söyledi. Etkinliğin her geçen yıl kurumsal bir yapıya büründüğünü ve fuar kültürünü yerleştirdiği söyleyen Boztaş, etkinlikte Manavgat’ta toplu alım yapan firmalar, konaklama tesisleri ve restoran gibi işletmelerle, bu tesislere ürün sağlayan tedarikçi firmaların buluşacağını hatırlattı. Başkan Boztaş şunları söyledi; “ikili iş görüşmelerimizin 4’cüsünü yapmayı planlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yoğun ilgi gören etkinliğimizi Manavgat Belediyemiz ve turizm derneklerimizin destekleri ile gerçekleştiriyoruz. Çevremizdeki otel yöneticileri ve tedarikçi firmaların buraya katılması için teşvik etmeliyiz. Toplu satın alım yapan firmalara ne varsa Manavgat’ta var. Aradığınız her şeyi Manavgat’ta MATSO üyelerinde bulabilirsiniz diyoruz. Pazar arayışında olan, mal satmak isteyen iş insanlarına da kendinizi geliştirin, firmalarınız kurumsallaştırın, gerekli yeterlilik belgelerinizi oluşturun ve size önünüzde 250 binden fazla yataklı kocaman pazar var diyoruz. Pazar sahibi kurumlara da diyoruz ki ne alırsanız Manavgat’ta var. Dolayısıyla tedarikçi ve toplu alım yapan firmaları ikili iş görüşmeleri çerçevesinde 2-3-4 Şubat tarihlerinde Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde dördünü kez bir araya getiriyoruz”

“İkili iş görüşmeleri ilçemizin ticareti hayatına katkı sağlar”

Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi belediye olarak organizasyona destek verdiklerini belirterek Manavgat iş dünyasının bir araya geleceği ikili iş görüşmesinin ilçeye katkı sağladığını kaydetti. Manavgat’ın birlik beraberlik içinde güzel projelere imza atacağının altını çizen Şimşek, “Geleneksel hala gelen ve 4 yıldır yapılan etkinliğe belediye olarak destek veriyoruz. Etkinliği düzenleyen kurumlar olarak ilçemiz ticaretine katkı sağlamasını ve firmalarımızın daha kurumsal olmasını istiyoruz. Etkinliğimiz boyunca halkımızı da Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ne bekliyoruz” dedi

“Organizasyon kurumsallaşma ve kalite konusunda katkı sağlıyor”

Geçen yıla göre organizasyonun daha verimli ve güzel geçmesini beklediklerini kaydeden MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, dernek olarak etkinliğin tüm aşamalarında yer alacaklarını ve destek olacaklarını söyledi. İkili iş görüşmelerin geleneksel hale gelmesinin bölgedeki kalite ve kurumsallaşmaya daha da önem verilmesini sağlayacağının altını çizen Barut, “Biz otelciler etkinliğin kaliteyi artırdığını düşünüyoruz. Etkinliğin daha güzel ve verimli geçmesi adına gereken desteği veriyoruz. Otelciler olarak satın alma müdürlerimizi bu ikili iş görüşmelerine katılmalarını sağlayarak destek veriyoruz. Bu yıl 4. kez yapılacak etkinliğin gelecek yıllarda çok büyük bir fuara dönüşeceğini ve sektörde kaliteye katkı sağladığını düşünüyoruz” diye konuştu.

“Organizasyon ticaret hayatına ciddi katkılar sağlamaya devam ediyor”

MASİAD Başkanı Turgay Akar ise etkinliğin bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacağını belirterek herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi. Organizasyonunun geliştirilerek ve genişletilerek devam edilmesi gerektiğini kaydeden Akar, Manavgat ticaret hayatına ciddi katkılar sağlamaya devam ettiğini ifade etti. Akar, organizasyonun sürekli hale getirilmesi ile ilçede ticari ve hacim anlamında çok ciddi anlamda büyümelere neden olacağını ifade etti.

“Bölge ekonomisinin gelişimi ve birlikte hareket edilmesinden etkinliğe önem veriyoruz”

Manavgat Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİSOYAB) Başkanı Hüseyin Aydoğan ise Manavgat’ta gerçekleştirilen organizasyonlarda birlikte hareket etmenin yüksek olduğuna vurgu yaparak bölge ekonomik ve ticari gelişimi açısından etkinliğin önemine vurgu yaptı. Etkinliği daha fazla ilgi gösterilmesinin sağlanması için çaba gösterilmesi gerektiğine değinen Aydoğan, “Etkinlik Manavgat’ın ticari hayatına farklı katkılar sağlıyor. Gelecek yıllarda daha da büyütülmesi için çaba göstermeliyiz. Biz dernek olarak etkinliğimize her türlü desteği veriyoruz” dedi.

“Etkinlik Kalite ve satın alma birimlerine yeni alternatifler sunuyor”

ESDER Başkanı Ali Güneş ise dördüncüsü gerçekleşecek organizasyonun bölge ticaretine farklı katkılar sağlayacağının altını çizerek, “3. Yıldır gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz yoğun ilgi görmüştü. Bölge ticaretine katkı sağlayan ve iş dünyasını buluşturan etkinliğimizin hazırlıklarına bu yıl 1 ay öncesinden bağladık. Etkinliğin daha kapsamlı ve güzel geçmesini bekliyoruz. İlçede tedarikçi ve toptan ürün almak isteyen firmaları bir araya getiren organizasyon ile turizmcilerin satın alma birimlerine daha fazla alternatifler sunacaktır” diye konuştu.

“Organizasyon sektörde kaliteyi artıracaktır”

KITUYAD Adına Toplantıya katılan Osman Ergin ise, Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği olarak organizasyona geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi destek verdiklerini söyleyerek, “Böyle bir organizasyon ile ilçede toplu alım yapan firmalar ile bu firmalara ürün satan tedarikçi firmaların bir araya gelmelerinin sağlanacak” dedi. Ergin, organizasyonun her yıl daha da büyüyerek yapılması ile ilçe ekonomisine katkı sağlamasının yanı sıra sektörde kaliteyi artırmasını beklediklerini dile getirdi