Ne Varsa Manavgat’ta Var Fuarı 4. Kez Açıldı

0
229 views
DCIM100GOPROGOPR5188.

MATSO, Manavgat Belediyesi işbirliği ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları “Ne varsa Manavgat’ta var” sloganıyla Manavgat’ın iş dünyasını buluşturan ikili iş görüşmeleri 4. Kez 85. iş dünyasının katılımıyla açıldı.

DCIM100GOPROGOPR5194.

Fuarın açılışına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Antalya milletvekili İbrahim Aydın, Gökçen Enç, Antalya il başkanı Av. Rıza Sümer, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Manavgat kaymakamı Mustafa Yiğit, Belediye başkan vekili Erşan Özden, MATSO başkanı Ahmet Boztaş, Ak Parti ilçe başkanı Hasan Öz, CHP ilçe başkanı Aliye Coşar, STK temsilcileri ve firma yetkilileri katıldılar.
DCIM100GOPROGOPR5199.

Konferans salonunda konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek fuarın gezisi halkın hizmetine açıldı.
DCIM100GOPROGOPR5200.

Açılış konuşmasını yapan MATSO başkanı Boztaş; “Fuarın her geçen daha da kurumlaştığını belirterek “Ne Varsa Manavgat’ta Var sloganıyla yaptığımız etkinlik bir ticaret fuarıdır.

Ticaret fuarının yanı sıra MATSO olarak her yıl birde istihdam fuarı yapıyoruz. 3-4 Mart 2018 tarihinde istihdam fuarını gerçekleştireceğiz. Manavgat olarak bir fuar alanımız olsa MATSO olarak en az beş tane fuar yapabileceğimize inanıyorum.

Manavgat’ın acilen bir fuar alanına ihtiyacı var. Manavgatımızın her talebine olumlu cevap veren sayın bakanımızdan ve milletvekillerimizden bunu talep ediyoruz. Manavgatımızın en önemli sıkıntılarından bir tanesi de Organize Sanayi Bölgesinin olmaması. Ürünlerimizi işleyebilecek OSB’ye ihtiyacımız var. Müracaatlarımız oldu. Organize Sanayinin kurulabilmesi için yer konusunda Hukuki bir süreç yaşıyoruz. Orman ile bu sıkıntıya aştığımızda yine sizin kapınızı çalıp destek isteyeceğiz. Manavgat’ta Devlet Üniversitesinin kurulabilmesi için 1 fakülteye ihtiyacımız kaldı. O fakülteyi de açarsak Manavgat Üniversiteye kavuşacak” diye konuştu.

Fuarda 85 firmanın stant açtığını kaydeden Boztaş, “ 250 bin yatak var. Aradığınız ürün ve mallar Manavgat’ta var. Manavgat’ın parası burada kalmalıdır. Başka yerde bir şey aramaya gerek yok. Ne varsa Manavgat’ta var” dedi. Daha sonra kürsüye gelen Antalya Valisi Karaloğlu, yaptığı konuşmada; “Ordumuzun, güney sınırımızdaki Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatıyla terör örgütlerine karşı büyük bir mücadele halinde olduğunu hatırlatarak başlayan Vali Münir Karaloğlu: “Ordumuza dua ediyoruz. Rabbim onları muzaffer kılsın. İnşallah en kısa zamanda operasyonu tamamlar muzaffer bir şekilde ülkemize geri dönerler. Zaman zaman Şehitlerimiz oluyor. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet etsin. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” diyen Karaloğlu,

İklimin en uygununun, toprağın en verimlisinin, doğanın en güzelinin bölgemizde olduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu kadar güzelliğin ve olumluluğun üzerinde “Ne varsa Manavgat’ta var” sloganıyla bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği ticaret fuarının, turizm sezonu öncesinde Manavgat’a yeni bir ivme ve canlılık kazandıracağını belirtip, ilin valisi olarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Manavgatta çok önemli kamu yatırımlarının devam ettiğine dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu Çevreyolu üzerindeki iki kavşağın çevre düzenlemeleriyle birlikte tamamlandığını diğer iki kavşağın ise ihale çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Yine Manavgat merkeze de toplum sağılığı merkezi, aile salığı merkezi ve 112 acil hizmetlerin içerisinde bulunacağı çok önemli bir sağlık merkezinin yapımının devam ederek %85 seviyesine geldiğini hatırlatan Vali Münir Karaloğlu, gençlerin kötü alışkanlardan uzak durarak milli ve manevi değerlerine bağlı kalmaları amacıyla oluşturdukları Manavgat Gençlik Merkezi’nin inşaatının devam ettiğini söyledi.
3 gün sürecek fuarı binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

DCIM100GOPROGOPR5210.