Otopark ile Menfaat Karşılığı Anlaşan 9’u Kamu Görevlisi 17 Şüpheliden 10’u tutuklandı

0
169 views

Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne intikal eden bir takım ihbar ve şikayetler üzerine Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen (6) ay süreli kapsamlı bir Projeli çalışma neticesinde;

Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde çalışan bazı görevlilerin, otopark işletmecileri ile belirli bir menfaat çerçevesinde anlaştıkları, yasak yere park eden araçları “asli görevleri olmasına rağmen” araç başına belirli bir menfaat karşılığında çektirdikleri, bazı araçların sahiplerinin araç çekilmeden olay yerine gelmesine rağmen sahibine teslim edilmeyerek otoparka çekilmesini sağladıkları, geceleyin geç saatlerde ara sokaklarda trafiği aksatmayan / engellemeyen araçları bile çektirdikleri, bunların karşılığında da çektirilen her bir araç başına otopark sahiplerinden menfaat sağladıkları, ne kadar çok araç çektirilirse o kadar menfaat temin edecekleri için bazen asli ve acil diğer görevlerini de aksattıkları tespit edilmiş ve C. Başsavcılığı ile koordineli olarak 07 Şubat günü eşzamanlı yapılan operasyon neticesinde; (9)’u kamu görevlisi (Trafik Şube Müdürlüğü personeli) ve (8)’i de Otopark işletmecileri ve çalışanları olmak üzere toplam (17) şüpheli gözaltına alınmıştır.

Operasyon neticesi yapılan aramalarda; otopark görevlileri tarafından kamu görevlilerine, çektirdikleri araçlar ve ödenen ücretlerle ilgili bir takım kayıtların ve notların yer aldığı çeteleler, dijital materyaller ile (1) adet ruhsatsız tabanca ve bu silaha ait (25) adet dolu fişek ele geçirilmiştir.

Soruşturma kapsamında işlemleri tamamlanan (17) şüpheli şahıs 19 Şubat günü haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmişler, şüphelilerden M.B., İ.A., D.T., Ö.E. M.H.T., A.E. ve C.K.K.isimli şahıslar adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlar, otopark işletmecisi O.Ö., otopark çalışanı İ.S., kamu görevlileri M.S., A.S., C.D., M.Y., M.A., M.E.K., Ç.T. ve Ö.A. tutuklanmışlardır.