Özel çocuklar için atlı terapi

0
147 views

Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe, Antalya Binicilik ve Spor Kulübü, serebral palsi ve otizum tanılı çocuklarla başlayan ve zaman içinde diğer engel gruplarını da dahil olacağı ‘atlı terapi’ projesine başladı.

Muratpaşa Belediyesi’nin Adalya Vakfı’yla birlikte engelli bireyler ve ailelerinin toplumla bağlarını güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği Engelsiz Kafe’de el sanatları, spor, meditasyon gibi farklı eğitimler alan özel çocuklar, şimdi Antalya Binicilik ve Spor Kulübü desteğiyle atlı terapi programına başlıyor.

Diğer adıyla hippoterapi olan atlı terapi seansları Salı günleri Lara Horse At Çiftliği’nde gerçekleştirilecek. İlk etapta serebral palsi ve otizum tanılı çocuklarla başlayan projeye zaman içinde diğer engel gurupları da dahil olacak.

Lara Horse At Çiftliği’nde düzenlenen ilk terapi seansında hayatlarında ilk defa at binmenin heyecanı ve keyfini yaşadı. Uzman öğreticiler ve seyislerin yardımıyla çocuklar binecekleri atın beslenmesine, temizlenmesine, biniş için hazırlanmasına yardım etti.