Polisler Uyuşturucu Satıcılarına Göz Açtırmıyor

0
194 views

Antalya’da 4 Ayrı Operasyonda Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama Suçundan Yakalanan 10 Şüpheli tutuklandı

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimize uyuşturucu madde nakleden ve uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak sürdürülen çalışmalarda;

Olay 1) 12 Nisan günü ilimiz Şehirlerarası Otobüs terminalinde yapılan kontroller neticesinde (H.M.B.) isimli şahıstan toplam (7.985) adet uyuşturucu/uyarıcı ecstasy hap ele geçirilmiştir.

Olay 2) 12 Nisan günü ilimiz Kuzeyyaka Mahallesinde bir sokak üzerinde 34 …. plaka sayılı araçta yapılan aramada (2.012) gram gelen Metamfetamin maddesi ele geçirilmiş, olay ile ilgili olarak (A.E.), (A.E.), (M.K.R.) ve H.T isimli şahıslar yakalanmışlardır.

Olay 3) 18 Nisan günü Altınova Orta Mahallesi ve Yenidoğan Mahallesinde 2 ayrı ikametde yapılan aramalarda toplam (6.500) gram esrar maddesi ve (1) adet hassas terazi ele geçirilmiş, olay ile ilgili olarak (Ö.B.), (R.Ö.) ve (A.E.) isimli şüpheliler yakalanmışlardır.

Olay 4) 19 Nisan günü Yeşildere Mahallesinde bir ikamette yapılan aramada, toplam (2.100) gram esrar maddesi ve (1) adet hassas terazi ele geçirilmiş, olay ile ilgili olarak (A.D.) ve (B.Y.) isimli şahıslar yakalanmışlardır.

Yapılan operasyonlarda toplam (2.012) gram Metamfetamin, (7.985) adet Ecstasy hap, (8.600) gram Esrar maddesi ile birlikte yakalanan (H.M.B.), (A.E.), (A.E.), (M.K.R.), (H.T.), (Ö.B.), (R.Ö.), (A.E.), (A.D.) ve (B.Y.) isimli şahıslar, haklarında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır.