Rusya’nın Kurtuluşu 2018 Futbol Şöleni

0
201 views

Her yıl nisan ayında Rusya’nın Kurtuluşu anısına düzenlenen Futbol Turnuvasına bu yıl Kızılağaç Turizm Yatırımcılar Derneği (KITUYAD ) “FC KITUYAD” olarak ve fikstürde de yer alarak resmi statüden katıldı.

Turnuva da maçlar 35 – 42 ve 48 olmak üzere 3 kategoride 7 + 1 olarak oynanıyor.

A – B – D – E grubunda 4 takımın, C grubunda 6 takımın karşılaştığı turnuvada toplam 22 takım bulunuyor ve turnuva farklı yaş gruplarındaki eski futbolcuların katılımı ile Manavgat Side Sueno Hotel de 7 oyuncu 1 kaleci ile yarı saha olarak organize ediliyor.

KITUYAD’ın grubunda 6 takım yer alıyor.

22 takımın mücadele verdiği ve 48 yaş üzeri statüde yer alan, turnuvada fikstürdeki adı ile “FC KITUYAD” takımı ilk maçında Rusya’nın FC Nhak takımına 5 – 4 yenilirken, organizasyon boyunca; Komahda, Nomgapa, Aponctoh, Born in Ussr takımları ile de yapacakları karşılaşmalar neticesinde alacağı puana göre final oynama hakkını elde edebilecek.

Açılış maçında Türk Misafirperverliği.

Yarı saha olarak organize edilen ve tüm futbol kurallarının nizami oynandığı turnuvanın açılış maçında maç öncesi rakibe yapılan jestler ön plana çıktı. Önce takım kaptanı Murat Karyüz rakip takımın kaptanına çiçek verirken, rehber aracılığı ile Rus Türk dostluğuna vurgu yapan Kıtuyad Başkanı Osman Ergin’de futbolcular için hazırlanan çeşitli hediyeler ile Kızılağaç otellerinin broşürlerinin yanında Manavgat Belediyesince bastırılan tanıtım katalog ve broşürlerinin de bulunduğu çantaları takdim etti.