“SANAT” OYUNU ANTALYA’DA!

0
237 views
????????????????????????????????????

20 yıl aradan sonra AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından yeniden tiyatro sahnesine taşınan “Sanat” oyunu Antalya’ya geliyor! Gencay Gürün’ün ustalıklı rejisiyle, tiyatronun üç usta ismini, Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney’i aynı sahnede buluşturan “Sanat”; 10 Ocak Çarşamba akşamı Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda sahnelenecek.

????????????????????????????????????

Cüneyt Türel, Cihan Ünal ve Can Gürzap’ın 20 yıl önce birlikte rol aldıkları “Sanat” oyunu, usta oyuncu Türel’in anısına yeniden sahneleniyor. Yeni “Sanat”ın kadrosunda Cihan Ünal ve Can Gürzap’a bu defa Mutlu Güney eşlik ediyor. Ünlü Fransız yazar Yasmina Reza’nın kaleme aldığı, Türk tiyatrosunun değerli isimlerinden Gencay Gürün’ün dilimize çevirip yönettiği oyunun, yapımı AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’na, sahne tasarımı ise Barış Dinçel’e ait.

“Sanat”, satın alınan bir sanat eseriyle sorgulanan bir dostluk hikâyesi, entelektüel tartışmaların satır arasına gizlenmiş bir hesaplaşma. 25 yıllık bir dostluğa “nefret” karıştıran şeyin satın alınan beyaz, bembeyaz bir tablo olması ironik gelebilir. Lakin Marc, Serge ve Yvan, çok pahalıya satın alınan bir sanat eserinin adeta enkazı altında kalacaktır. Sanatsal eleştirilerle başlayan zıtlaşmaları, gitgide onları da ele geçirip kendilerini, hayatlarını ve dostluklarını adeta bir uçuruma doğru sürükler. İç hesaplaşmalar, sert yüzleşmeler nihayetinde bitme noktasına gelen bir dostluğa uzanır. Fransız roman, senaryo ve oyun yazarı Yasmina Reza’nın yaşadığı bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı “Sanat” sahnelendiği tüm zamanlarda ve ülkelerde büyük beğeni topladı.

10 Ocak 2018, Çarşamba akşamı saat 20.00’de Antalya Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda sahnelenecek olan “Sanat” oyununun biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.