Sosyal Medya Üzerinden Terör Örgütlerine Destek Veren 10 Şüpheli Yakalandı

0
186 views

PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik olarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yürütülen çalışmalar kapsamında;

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınırlarımız içinde ve/veya dışında güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, ülke güvenliğimize tehdit oluşturan ve Suriye’nin Kuzeybatısındaki Afrin Bölgesinde bulunan PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarını etkisiz hale getirmek üzere 20 Ocak 2018 günü başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı” adı altında askeri sınır ötesi harekatını durdurmak/sekteye uğratmak/protesto etmek, ulusal ve uluslararası kamuoyu oluşturmak, halk desteğini kaybeden terör örgütüne destek vermek/sahip çıkmak amacıyla PKK/KCK terör örgütünün üyesi/destekçisi olduklarını açıkça belli edecek şekilde sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundukları tespit edilen (10) şüpheli 24 Ocak 2018 günü Antalya il merkezinde gerçekleştirilen operasyonda yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Yakalanan şüphelilerden farklı tarihlerde adli mercilere sevk edilen (4) şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiş, (1) şüpheli ise serbest bırakılmıştır.

Devam edilen çalışmalarda haklarında yapılan tahkikatın ardından 02 Şubat günü adli makamlara sevk edilen N.D., E.K. çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılmış, S.B., E.K. ve M.O. hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir.

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak Terör Örgütlerinin tüm mensuplarının deşifre edilmesine ve yakalanmalarına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir.