Tour Of Antalya Tanıtıldı

0
225 views

Renkli görüntülerle tanıtımı gerçekleştirilen Tour of Antalya’nın lansmanına Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, sponsorlar ve organizasyon firması temsilcileri de katıldı.

Lansmanda “Tour of Antalya’nın” şehrin yeni bir markası olduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu: “Bu kent bir turizm kenti ve dünyada en iyi bilinen şehir markalarından bir tanesi. Çok güçlü bir şehir markamız var. Bu şehir markasını oluştururken çok sayıda emek var. Bu markayı oluşturmakla markayı sürdürülebilir kılmak ayrı şeyler. Antalya’da bizim yeni pazarlara ve turizmi çeşitlendirmeye ihtiyacımız var diye hep söylüyoruz. İşte bu şehir markamızı güçlendirmek içinde yeni trendlere ve yeni alt markalara ihtiyacımız var. Belki Tour of Antalya’yı ilk kez yapıyoruz. Ama ben şuna inanıyorum ki güçlü Antalya şehir markasını tamamlayacak, onu güçlendirecek, çok önemli bir alt markanın başlangıcıyla ilgili konuşmalar yapıyoruz” dedi.

DÜNYA’DA BİLİNEN ÖNEMLİ BİR ORGANİZSYON OLACAK
Türkiye’de en iyi bilinen bisiklet turunun Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu olduğunu aktaran Vali Münir Karaloğlu, Tour of Antalya önümüzdeki üç – beş yıl sonra hem Türkiye’de hem de dünyada bilinen bir organizasyona dönüşeceğine dikkat çekti.

HER ŞEY ÇOK PROFESONELCE DÜŞÜNÜLMÜŞ
Organizasyon’da ciddi emeklerin olduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu,“Ciddi emekler var. Ciddi katkılar var. Ben kamudan, belediyelerimizden, sponsorlarımızdan organizasyon firmamızdan emeği geçen herkesi kutluyorum. Her şey çok profesyonelce düşünülmüş ve tasarlanmış” dedi.

Tour of Antalya’nın çok başarılı bir organizasyon olacağına inandığını ifade eden Vali Münir Karaloğlu: “Malezya’dan, Moğolistan’a, Kuzey ülkelerinden Avrupa ülkelerine kadar toplamda 20 ülkeden 25 takımın temsil edilmesi çok önemli ama daha da önemli olan Akra Gran Fondo dediğimiz daha çok amatörlerin, halkın katılacağı bisiklet turu. Ben şehirde bisiklet sporuyla ilgili, bisiklet kullanımıyla ilgili bir farkındalık yaratacağı için Gran Fondo’yu daha çok önemsiyorum” ifadelerine de yer verdi.

BİSİKLET SAĞLIK DEMEK
Bisiklet kullanmanın aynı zamanda sağlık demek olduğunu sağlığında aynı zamanda sağlıklı yaşam ve daha az sağlık gideri anlamına geldiğine dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu: “Bu kent bunların hepsini hak ediyor. Bütün sporculara kazasız bir müsabaka temin ediyorum. Emeği geçen herkesi tekrar kutluyorum. Tour of Antalya’nın 25 Şubat pazar günü Antalya’yı hak ettiği şekilde tanıtma fırsatı bulduğumuz bir organizasyona döner diye temenni ediyorum.” dedi.

20 ÜLKEDEN 25 TAKIM 175 SPORCU KATILACAK
Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2018 takviminde 2.2 kategorisinde 4 günlük etaplı yol yarışı olarak yer alan Tour Of Antalya’da 20 ülkeden 25 takım ve 175 sporcu mücadele edecek. Yarış, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Bisiklet Federasyonu, AKRA – Barut Hotels desteğiyle yapılacak.

Organizasyon, yüzlerce amatör bisikletçinin katılacağı AKRA Gran Fondo Antalya yarışıyla sona erecek. Malezya, Avusturya, İtalya, Almanya ve İsviçre’nin de aralarında yer aldığı 20 ülkeden sporcuların yer aldığı ve 4 gün sürecek etkinlikte, Antalya’da ‘Bisiklet Festivali’ coşkusu yaşanması hedefleniyor.