Türkbeleninde Ağaçlandırma Çalışmalarına Başlandı

0
311 views

Ulu İnşaat Manavgat Türkbeleni mesire alanında ağaçlandırma çalışmalarına başlandı. Yaklaşık olarak 70 bin adet değişik ağaç türleri dikiliyor.

Türkbeleni inşaat çalışanlarıyla tanıştık. Turgut Cesur proje müdürü-inşaat mühendisi, Tahsin Atik muhasebe müdürü, Mustafa Çizmeci şantiye şefi-inşaat mühendisi, İsmet Özdemir iş güvenliği uzmanı- feyzaj mimar, Yalçın Topkaya inşaat mühendisi, Muharrem Bozlar makine mühendisi, Ahmet Köroğlu iç mimar ve Berat Meydan topoğraf olarak inşaat çalışmalarını yürütüyor. Proje müdürü Turgut Cesur’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık.

Mesire alanımıza 70 bin çeşit bitki ve ağaç dikeceğiz. Botanik bahçesine çevireceğiz. 1500 kişilik anfi tiyatro, seyir terasları, kültürevi, otoparklar 2 kır kahvesi, 2 restoran, sosyal tesisler toplantı salonu ve STK ofisleri, 60 metre yüksekliğinde bayrak direği ve 10/15 metre bayrak, tenis kortları, yürüyüş yolları, sorvigur parkuru, 1500 metrelik yapay göl, 2 kısıma yamaç asansörü yapacağız. 354 dönümlük alanda “15 bin metre kare inşaat alanı olmak üzere düzenliyoruz.

Manavgat’ın nefes alacağı bir alan inşa ediyoruz. Geleceğe bırakacağımız en güzel en anlamlı yatırım olarak görüyoruz. Önümüzdeki yıl yani 2018 yılı haziran ayında açılışını yaparak teslim edeceğiz. dedi