Uyuşturucu İle Mücadele Kapsamında Yapılan Çalışmalarda (5) Kişi Yakalandı

  0
  160 views

  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak sürdürülen çalışmalarda;

  Olay 1) 19 Mayıs Cumartesi günü Kepez ilçesi Kültür Mahallesinde gerçekleştirilen operasyonda; (M.T) isimli şahıs toplam 69 adet ecstasy hap ve 1,2 gr. ağırlığında esrar maddesi ile yakalanmıştır.

  Olay 2) 15 Mayıs Salı günü Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesinde gerçekleştirilen operasyonda; (S.G) isimli şahıs (542) gr. eroin maddesi, uyuşturucu/uyarıcı madde tartımında kullanıldığı değerlendirilen (1) adet hassas terazi ve (1) adet ruhsatsız tabanca ile yakalanmıştır.

  Olay 3) 20 Mayıs Pazar günü Kepez İlçesi Yenimahalle ve Konyaaltı İlçesi Gürsu mahallelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda; (M.E.A) (F.İ) ve (Ö.E) isimli şahıslar toplam (606) gr. metamfetamin, (62) gram esrar maddesi ve uyuşturucu/uyarıcı madde tartımında kullanıldığı değerlendirilen (1) adet hassas terazi ile birlikte yakalanmışlardır.

  Yapılan operasyonlar sonucundan yakalanarak haklarında yapılan işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilen şüphelilerden; (M.T) Cumhuriyet Savcılığınca Serbest bırakılmış, Ö.E. adli kontrol kararı ile serbest bırakılmış, (S.G), (M.E.A), (F.İ) ise tutuklanmışlardır.