Vural; Tüm Siyasi Kararlar Altında Akşener Korkusu Var

0
317 views

İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayı Tuba Vural Çokal, erken seçim kararı, ittifak yasası ve seçim kanunlarında yapılan değişikler gibi hızla alınan kararların verilmesinin altında Meral Akşener korkusunun yattığını söyledi. Bu zamana kadar rakipsiz olmanın verdiği özgüvenle tüm planlarını uygulayabilen iktidarın ezberinin artık bozulduğunu kaydeden Çokal, “Kendi rakibini kendisi seçmeye alışkın olan AKP’nin bu planı da Genel Başkanımızın kararlı duruşu ile bozuldu. 5 adaylı Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılabiliyorsa bunun nedeni de eline kına yakarak yola çıkan bir kadının, bir annenin, Meral Akşener’in cesaretidir” dedi.

Seçim çalışmalarını gece gündüz demeden aralıksız sürdüren İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayı Tuba Vural Çokal, güneşin doğmasına az kaldığını söyledi. Yapılan tüm engelleme ve karartma girişimlerine rağmen İYİ Parti’nin toplumun her kesimine ulaştığını ve gönülleri fethettiğini vurgulayan Çokal, “Ben göz doktoruyum. İşim insanların gözünün içine bakmak. Her gün binlerce vatandaşımız ile kucaklaşıyor bir araya geliyoruz. Artık, o gözlerin içinde umudu ve ışığı görüyorum” diye konuştu.
TEK SEÇENEK: AKŞENER
İYİ Parti ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in toplumdaki karşılığının çok büyük olduğunu dile getiren Çokal, kendileri kadar iktidarın da bunu bildiğini söyledi. “Bildiklerini, korkularından anlıyoruz” diyen Tuba Vural Çokal, “Erken seçim kararı, ittifak yasası ve seçim kanunlarında yapılan değişikler gibi tartışmalı kararların altında Akşener korkusu var” dedi. Bu zamana kadar kendisini rakipsiz tek seçenek olarak gören iktidarın ezberinin, Meral Akşener hareketinin başladığı andan itibaren bozulduğunu dile getiren Çokal “ Artık oyun kuramayan planları tutmayan bir iktidar var. Kendi rakibini bile kendi seçmeye alışkın olan AKP artık planlarını hayata geçiremiyor. Her hamleleri milletin feraseti ile boşa çıkıyor. Bugün ittifakları konuşuyorsak bunun en önemli nedeni Meral Akşener’dir, bugün adalet ve kalkınma partisi kendi oyununu oynayamıyorsa, kendi gündemlerini oluşturamıyorsa bunun nedeni Meral Akşener’dir. 24 Haziran günü yapılan baskın seçimin de nedeni Meral Akşener’dir. 5 adaylı Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılabiliyorsa bunun nedeni de eline kına yakarak yola çıkan bir kadının, bir annenin, Meral Akşener’in cesaretidir” diye konuştu.
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’in, demokrasi mücadelesi ve karaları duruşuyla adını demokrasi tarihine altın harfler ile yazdırdığını söyleyen Çokal sözlerini şöyle sürdürdü: “3 yılda yaşananlar, kurultayı engellemeye çalışma faaliyetleri, güdümlü hakimlerin verdiği kararlar, insafsızca yapılan saldırılar ve tüm bunlara göğüs geren bir kadın. Meral Akşener bir annenin cesareti ve şefkati ile tüm engellemelere karşı durdu ve aydınlık Türkiye’nin yolunu açtı.”
Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olacağından emin olduklarını belirten Çokal, “ Sayın Genel Başkanımızın söylediği gibi, Tayyip Erdoğan 8 Temmuz günü karşısında rakip olarak kimi görmek istemez. Bunun cevabını hepimiz biliyoruz; Meral Akşener’i. Yine bir şeyi daha biliyoruz; Meral Akşener, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın Cumhurbaşkanı olacaktır. Biz de bunun için sokak sokak, kapı kapı dolaşıp milletimiz ile kucaklaşmaya devam edeceğiz” dedi.